ozal.edu.tr Bilim Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite
ozal.edu.tr Bilim Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite

Turcademy Deneme Erişimi

Değerli Akademisyenlerimiz;

Turcademy veri tabanı tüm koleksiyonları 25.11.2022 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Bununla birlikte Turcademy platformundan kullanıcıların faydalanabilmeleri için, kurumumuzun IP aralıklarından gelmeleri ve Turcademy veri tabanına kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt için kurumsal mail adreslerinin girilmesi gerekiyor. Kurumsal mailler için sistemde kayıtlı;

  • @ozal.edu.tr

Uzantılı mail adresleriyle kayıt olunması gerekiyor

 

Saygılarımla,

 

Turcademy:

Erişim Adresiwww.turcademy.com

Eğitim Videosuhttps://www.youtube.com/watch?v=mRGzEDfpE70&t=139s

Erişim Bitiş Tarihi25.11.2022

 

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Türkiye’deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı alanlarda 10.000’in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır.

Turcademy platformu ile birlikte Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Astana Yayınları, Der Yayınları, Dora Yayınevi, Efil Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Literatür Yayıncılık, Müzik Eğitimi Yayınları, Nobel Tıp Kitabevleri, Palme Yayınevi, Pegem Akademi Yayıncılık, Phoenix Yayınevi, Seçkin Yayıncılık, Siyasal Kitabevi, Yapı Kredi Yayınları, Yeditepe Yayınevi, Yeni İnsan Yayınevi’ne ait kitaplar yer almaktadır.

 

Bilgilerinize sunar, iyi kullanımlar dileriz.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

TR